שוודיה (שבדיה) קרובה יותר מתמיד עם סאס - SAS !

שוודיה משתרעת על פני 450,000 קילומטר רבועים, שמונה אחוזים מהם מים. צפיפות האוכלוסיה בה מהנמוכות בעולם. הדרום החמים יחסית מיושב ואילו הישובים באזור הצפוני דלילים למדי. התייר ימצא בא אין ספור אתרים מעניינים - ישובים, אגמים יערות למכביר ואפילו פסגת הר, קנבקסייה שמו, שהקרח בו לא נמס מעולם.
יש הטוענים כי שוודיה מעניקה לתושביה את איכות החיים הטובה בעולם - אולי הסיבה לכך היא העובדה שהיא לא מעורבת במלחמה מאז 1814, או שתוחלת החיים בה היא הארוכה בעולם, ואולי אלה שטוענים זאת סתם אוהבים מותגים שבדיים כאיקאה, וולבו, ABBA ו-וודקה אבסולוט. כך או אחרת - טיול במדינת הוויקינגים וכדורי הבשר יותיר אתכם עם חיוך רחב וזיכרון נעים שילוו אתכם זמן רב.

טיסות ישירות לשוודיה ושטוקהולם עם סאס SAS : 

סקנדינביאן איירליינס - סאס - SAS מפעילה בחודשי הקיץ - 2 טיסות ישירות שבועיות מישראל לשטוקהולם -בירת שבדיה, רק כ- 4.5 שעות טיסות.

באויר בים וביבשה
למבקשים לשלב שטיול הכולל את שטוקהולם - שוודיה, עם הלסינקי - פינלנד
, ואו עם טאלין - אסטוניה, יש שילוב אופטימלי של טיסות אייר בלטיק ושיט מהנה בין ערים אלו. שיט לילה חוויתי ב"ספינת אהבה" בין הלסינקי לשטוקהולם או בין טאלין לשטוקהולם, שיט יומי קצר בין טאלין להלסינקי. למבקשים לשלב טיול בשוודיה עם דנמרק, פינלנד או נורווגיה גם ברכב - אין בעיה במעברי הגבול היבשתיים.

צוות סקנדינביאן טרוול ישמח לסייע לכם בארגון חופשה שכזו.

המטבע בשוודיה הוא קרונה (כתר) שוודית SEK
שער החליפין (מקורב בלבד אפריל 2012) :
1 ש"ח = 1.8 SEK
1 יורו € = 8.9 SEK
1 דולר ארה"ב $ = 6.7 SEK

טיול לשוודיה (שבדיה)                           Sweden / Sverige

יעדי ביקור מומלצים

שטוקהולם - אנא ראו המלצות על שטוקהולם בסוף הדף.

גטבורג  Gothenburg Goteborg 
נמצאת במערב שוודיה. העיר היא יעד לאנשי עסקים. כאן נמצאים מספר תאגידי תעשיה השוודית. יש טיסות ישירות של אייר בלטיק מריגה לגות'בורג. מבחינה תיירותית במרכז העיר נמצא פסל נפטון. מצודת העץ Slottskogen הוא למעשה פארק יפיפה של עצי מחט ואלון, בו בריכות מים, מתחמים לחיות, שבילי הליכה קסומים. בשטח הפארק נמצא גם מוזיאון להסטוריה וגן בוטני. האטרקציה לילדים - פארק השעשועים הנודע והעצום ליסברג. לגטבורג ניתן להגיע במעבורת יום מדנמרק.
 

מלון הקרח ו-קירונה  Kiruna  
העיר הצפונית קירונה שוכנת קרוב להר קנבקסייה שבלפלנד השוודית, כ- 200 ק"מ צפונית לחוג הארקטי. לידה, ב
כפר יוקסיארבי  Jukkasj"arvi, נמצא מלון הקרח הראשון והמפורסם ביותר מבין מלונות הקרח. המלון נבנה בשלבים. תהליך הבנייה מתחיל מידי שנה באמצע נובמבר, בעזרת תותחי שלג המרססים שלג על צורות פלדה ענקיים. לאחר מספר ימים קופא השלג, שלדי הפלדה מוסרים ומשאירים מבוך של מסדרונות וחדרי קרח. כאשר קופאים מימיו של נהר טורנה Torne הסמוך, בלוקים של קרח נחצבים ממימיו הקפואים ומשמשים חומר גלם לטובת מבנה המלון. מבנה המלון משתנה במעט בכל שנה, שהרי בונים את המלון מחדש רק מקרח ומשלג. המלון מארח אמנים רבים המתמודדים עם יצירת אמנות ואדריכלות בשלג וקרח. רבים הזוגות המבקשים להנשא, באוירה חמה, בכנסית הקרח שבמלון. עם בוא האביב, בסביבות אמצע מאי, נסגר המלון ומבנהו נמס וחוזר אל מקורותיו בנהר. שהות במלון הקרח הוא חוויה מיוחדת. מהמלון ניתו לצאת לספארי שלג, לסקי קרוס-קאונטרי, ולהתוודע לבני סאמי (לאפים) החיים באזור. למלון הקרח ניתן להגיע בטיסות רבות של סאס משטוקהולם לקירונה הסמוכה. משך הטיסה שעה וחצי.

יוקמוק  Jokkmokk
בכפר שמצפון לחוג הארקטי פועל אחד המוזיאונים הטובים לתרבות הסאמי והוא גם מהווה נקודת יציאה מומלצת לטיולים בלפלנד השוודית. אפשר להגיע אליו ברכבת, חוויה נעימה ומיוחדת בפני עצמה. מכיוון שיש בכפר מעט מאוד בתי מלון מומלץ להזמין לינה עוד בארץ.

שטוקהולם  Stockholm

חדש ! מוזיאון אבבא נפתח במאי 2013 בשטוקהולם - חובה לבקר !


טיול לסקנדינביה כולל במרבית הפעמים גם ביקור בשטוקהולם. אם עדיין לא יצא לכם לבקר בבירת שוודיה - הכניסו אותה לרשימת היעדים אליהם אתם מתכוונים לטוס, גם במסגרת חבילת נופש.
שטוקהולם היא אחת מערי הבירה היפות באירופה שוכנת על לא פחות מארבעה עשר איים, חלק מארכיפלג המגיע עד פינלנד בחופה המזרחי של שוודיה. פרוש השם הוא אי הכלונסאות. ראשוני בוני העיר נעצו עמודי עץ במים לתמיכה במבנים. העיר נמצאת בנקודת החיבור בין אגם מלארן והים הבלטי. הגשרים המחברים את חלקי העיר זה לזה מתווים את קו הנוף היחודי שלה.
שטוקהולם היא לא רק בירה פוליטית אלא גם מרכז תרבותי אפשר למצוא בה פעילויות רבות - אופרה, קונצרטים, מוזיאונים, כנסיות עתיקות. מי שישהה בה בעשירי בדצמבר יוכל לצפות בטקס להענקת פרס נובל.

העיר העתיקה של שטוקהולם  Gamla Stan
הקדישו לסמטאות הקיימות זה 800 שנים לפחות חצי יום שבמהלכו תוכלו להתרשם מהבתים המעוצבים בסגנון הרנסנס והבארוק, מהחנויות הקטנות ומהרחובות המעוטרים מרצפות אבן. לאחר הפסקה באחד מבתי הקפה כדאי לבקר באיים הקטנים Riddar holmen ו- Helgeands holmen שבו שוכן בנין הפרלמנט.

בית העיריה
בנין מודרני, מתחילת המאה ה-20, מפואר ומרהיב. בנוי בסגנון רנסנס מלבנים אדמדמות. מיקומו לחוף אגם מלרן, ולו רציף מיוחד ליכטה המלכותית. מגדל בית העיריה הוא אחד מסמליה של העיר. מלבד משרדים יש בו מספר אולמות בסגנוננות שונים ומיוחדים. למשל באולם הארועים הנפלא שלו הרצפה עשויה שיש ואת קירותיו מכסים פסיפסי זכוכית מצופים זהב, ועל הכל חולשת ושולטת דמותה של מלכת האגם - שטוקהולם. כאן נערכת הסעודה החגיגית לכבוד חתני פרסי נובל.

הסכרים
סכרים מפרידים בין אגם מלארן ומימיו המתוקים לבין הים הבלטי ומימיו המלוחים. הסכרים נפתחים למעבר סירות. מענין לראות את הפעלת הסכרים, פתיחתם וסגירתם, המתנהלת במשך שעות היום.

אי האיילים  Djurgarden  והמוזיאון הפתוח סקנסן  Skansen
אי האיילים בשטוקהולם הוא פארק מלכותי ומקום משכנו של המוזיאון הפתוח הראשון בשוודיה מוזיאון סקנסן שבו 150 בתים משוחזרים וגן חיות חביב, פארק טיבולי המומלץ לילדים ומוזיאון ואזה Vasa  עם הספינה בת השלוש מאות שטבעה דקות לאחר שהפליגה לראשונה.

דרוטנינגהולם  Drottningholm
כפר ובו ארמון שנבנה במאה ה-17 ושימש עד 1981 את משפחת המלוכה השוודית. הכפר עצמו נבנה במטרה לשכן את משרתי הארמון.

מגדל הטלוויזיה קקנס  Kaknastornet 
המבנה הגבוה בסקנדינביה מהווה מצפה מרהיב על שטוקהולם וסביבתה.

גן הפסלים של מילס
גן נפלא זה אמנם לא נמצא במרכז שטוקהולם, שלא בדומה לפארק אחר בסקנדינביה - פארק פסלי ויגלנד באוסלו נורווגיה 
- אך הנסיעה אליו מצדיקה את הביקור.

יום טיול מחוץ לשטוקהולם :

סיגטונה  Sigtuna
מצפון לשטוקהולם בקרבת נמל התעופה הבינלאומי, נמצאת העיירה הציורית סיגטונה. אריק המצביא הויקינגי בחר בנקודה זו להקים את מושבו, היה שה בשנת 980. זו העיר הנוצרית הראשונה בשוודיה ובה שרידי כנסיות אבן עתיקות. כיאה לעיר המתהדרת בעברה המפואר תוכלו לראות גם אבני נצחון עם כתובות הקדשה מהמאה ה-11. פרט למורשת העבר נעים לשוטט בסמטאות בין הבתים הצבועים גווני פסטל.  קלומטרים ספורים מצפון לסיגטונה נמצאת מצודת Skokloster בסגנון הברוק שנבנתה בתחילה כמנזר. פנים המבנה עשיר בעיטורי סטוקו על הקירות ובתקרות מצויירות. ניתן להגיע לסיגטונה בשיט על אגם מלרן.

אופסלה  Uppsala
כ- 70 ק"מ מצפון לשטוקהולם שוכנת אופסלה. מכל חלקי העיר ניתן לראות את צריחי הקתדרלה, ה"דומקירק", העצומה והמרשימה בסגנון גותי שבנייתה הסתיימה במאה ה-15. זהו מושב הארכיבישוף הלותרני של שוודיה. מגן מצודת העיר ניתן להנות מתצפית על העיר ועל הגנים הבוטאניים. המצודה שנבנתה ע"י המלך גוסטב ואזה, חולשת על העיר כולה. אופסלה היא גם העיר האוניברסטאית הראשונה של שוודיה. כדאי לבקר בגוסטביאנום Gustavianum  בו מוצג אוסף היסטורי ניתן לצפות ב”תיאטרון הניתוחים“.

גן הפרפרים  Fjarilshuset
מצפון לשטוקהולם בואכה אופסלה, נמצא גן הפרפרים הססגוני Fjarilshuset. בגן בוטני מקסים מתעופפים להם פרפרים בשלל צבעים מפרח לפרח. בגן יש גם צפרים אקזוטיות ודגי נוי.

נשמח לעזור לכם בתכנון טיול לשטוקהולם, לשוודיה ולסקנדינביה, ובהזמנת טיסות מתאימות  אנא צרו איתנו קשר

 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות ל-Scandinavian Travel © NTT - מערכות ניהול תוכן
    

 תוכן על ידי Texta