פינלנד קרובה יותר מתמיד עם סאס - SAS

טיול לפינלנד - ארץ אלפי האגמים והיערות, הוא חוויה של התרגעות ושלווה בארץ רחבת ידים, מישורית ברובה, אשר ממעוף הציפור, או המטוס, פינלנד, על שטחה המיוער ויותר ממאה ושבעים אלף האגמים, נראית כשטיח ירוק מנוקד כחול-לבן. לפינלד גם איים רבים המרוכזים מדרומה.

טיסות לפינלנד באמצעות חברות התעופה Blue1 הפינית ו-סאס SAS הסקנדינבית המציעות פתרון נוח לבאים בטיסות ישירות לקופנהגן או שטוקהולם.

המטבע בפינלנד הוא האירו/יורו €.

טיול לפינלנד                                          Finland / Suomi
יעדי ביקור מומלצים

אין זה משנה היכן תחליטו לבקר - אל תחמיצו סאונה פינית - מרחץ האדים הזה הוא מסורת פינית עתיקה, טיולכם לפינלנד לא יהיה שלם אם לא תנסו זאת בעצמכם.

הלסינקי - אנא ראו המלצות בסוף הדף. 

לפלנד - אנא ראו המלצות בדף לפלנד.

אזור האגמים והיערות
חופשת טבע מופלאה באויר צלול. אז איך מעבירים את הזמן? – בטיולים רגליים, ברכיבה על אופניים, בליקוט פירות יער – תאוה לחייך ופטריות, בשיט, בדיג, אפשר לשחות באגמים אם כי המים עלולים להיות קצת קרים, בטבילה בסאונה מסורתית – חוויה אמיתית. חופשה של שלוה והתרגעות . האזור הפופולרי יותר הוא סאימה Saimaa.

טמפרה  Tampere
"כלואה" בין שני אגמים המתחברים בשורת מפלים קטנים. זו העיר הגדולה המשמשת נקודת מוצא לאזור האגמים. טמפרה ידועה כמרכז הטלפונים של נוקיה. בין המוזאונים של טמפרה נמצא מוזיאון לנין שבחר בגלות בעיר ובה פגש לראשונה בסטלין. בטמפרה יש גלריות רבות ובקיץ מתקיימים בה פסטיבלי רחוב רבים.
לאייר בלטיק AirBaltic טיסות מריגה לטמפרה, וכן טיסות מטמפרה לרובניימי. ניתן לשלב טיול קיץ נפלא באזור האגמים של פינלנד ובלפלנד.

טורקו  Turku
טורקו, בירתה הקדומה של פינלנד, שוכנת לחופו של מפרץ בוטניה ומשקיפה על שוודיה. שריפה גדולה במאה ה-19 מחק את רובה אך רובע Luostarinmaki, נותר כזכר לגדולתה של טורקו. המוזיאון המרשים לארכיאולוגיה מאפשר לגעת בהיסטוריה של הפינים שחיו בתקופת המלך השוודי האדיר אריק. מנמל טורקו מתבצעות הפלגות מידי יום לאיי אולנד ולשטוקהולם.

אולו  Oulu
אולו אמנם שוכנת בצפון מערב המדינה על שפת מפרץ פינלנד, אך כיון שהעיר היא מרכז טכנולוגי ומרכזה מרושת באינטרנט אלחוטי המאפשר לכל אדם לגלוש מכל נקודה - תוכלו להרגיש בה כבמרכז היקום. בקיץ מתקיימת בה התחרות המוזרה בעולם, אליפות העולם בנגינה בגיטרה דמיונית. בכלל עונת הקיץ בה זורחת השמש היא תקופה מעולה לבקר בעיר ולגלות את שמחת החיים של התושבים המאושרים על שראו אור יום.

הלסינקי  Helsinki
מרכז בינלאומי לעיצוב ריהוט, טכסטיל וכמובן זכוכית וקריסטלים. נערכים בה קונצרטים ופסטיבלים רבים. הלסינקי היא עיר נאה ונעימה. בבירה החביבה של פינלנד חיים כמעט מליון בני אדם, היא אינה גדולה במיוחד ואפשר לסייר בה בקלות ברגל או ברכבות החשמליות שבה.
האדריכלות בה משקפת מפגש מסקרן בין המזרח הרוסי למערב, ביטוי לכך אפשר למצוא בשלושת המבנים שבולטים בקו הרקיע שלה - תחנת הרכבת, כנסיית אוספנסקי האורתודוקסית וקתדרלת הלסינקי.
בין אתריה המרכזיים :
כיכר הסנאט – Senatatori במרכז העיר, כיכר השוק - Kauppatori עם הדוכנים לממכר דגים היא הפופולרית לתיירים. שדרת  אספלנד היוצאת מהשוק לכוון בנין התיאטרון הלאומי. הקתדרלה הלותרנית Tuomiokirkko שנבנתה ב-1852 והיא מדהימה ביופיה. הקתדרלה צבועה בגווני כחול והיא שופעת פסלים ויצירות אומנות שונות. מוזיאון Ateneumin Tademuseo הוא מוזיאון המתמחה באומנות פינית מסורתית. כנסית הסלע Temppeliaukio Kirkko כנסיה לותרנית שנבנתה ב-1968 ואשר נחצבה בתוך סלע במבצע ארכיטקטוני מעורר השתאות. בכנסיה נערכים מופעי מוסיקה רבים.

אתרים מחוץ להלסינקי

הארכיפילג
ארכיפלג של כ-300 איים השייך לתחום השיפוט של הלסינקי שיט לאיים יוצא מכיכר השוק. מבין האיים מומלץ לבקר באי סאומנלינה - Suomelinna בו מצודה צבאית שנבנתה על-ידי השלטונות השוודים במאה ה-18. זהו אחד מרשימת 'אתרי מורשת עולמית' מתחם המצודה כולל מוזיאונים, בתי קפה, מסעדות והופעות חיות.

פורבו  Porvoo
עיירת ימי-הביניים הנמצאת 50 ק"מ בלבד ממזרח להלסינקי. עיירה ציורית המשרה אוירה נינוחה.

טאלין  Tallinn
מהלסינקי ניתן לערוך סיור של יום לטאלין, בירת אסטוניה, אחת משלושת המדינות הבלטיות. שיט ברחפת נמשך בכל כיוון כשעה וחצי בלבד. ניתן, כמובן, לשלב ביקור בהלסינקי ובטאלין בטיסות אייר בלטיק AirBaltic.

נשמח לעזור לכם בתכנון טיול להלסינקי, לפינלנד ולסקנדינביה, ובהזמנת טיסות מתאימות אנא צרו איתנו קשר

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות ל-Scandinavian Travel © NTT - מערכות ניהול תוכן
    

 תוכן על ידי Texta