טאלין

טאלין, בירת אסטוניה, אחת משלושת המדינות הבלטיות. השתים האחרות הן ליטואניה (ליטא) שבירתה וילנה, ולטביה שבירתה ריגה.

אסטוניה היא החברה החדשה באיחוד האירופאי. מינואר 2011 המטבע החוקי בה הוא האירו (יורו).

השפה האסטונית הקשה דומה לזו הפינית, אך אל חשש, בנקל ניתן להסתדר. אם כי המבוגרים מדברים רוסית, האנגלית משתרשת כשפתם השניה של האסטונים.

מהנמל הימי הפעיל של טאלין ניתן לשלב ביקור עם הלסינקי, בירת פינלנד, באמצעות רחפת. משך הנסיעה כשעה וחצי בלבד. עם אייר בלטיק Air Baltic ניתן לשלב ביקור בין שתי בירות אלו. נמל התעופה של טאלין נמצא קרוב ביותר לעיר.

טאלין
קרה עד קפואה בחורף ונעימה בקיץ אז הימים ארוכים ומזמינים להנות מהעיר היפה.

מרכז טאלין מוקף בחומה עצומה ומחולק לשנים: גבעת טומפאה והעיר-התחתית ואנלין. 
העיר העתיקה של טאלין השתנתה אך במעט במאות השנים האחרונות ובזאת קסמה. היא משקפת את תקופת ימי הביניים של אירופה. הבתים  עם גגות רעפים אדומים, הרחובות צרים ומעוקלים ומרוצפים באבנים, החומות המעוטרות במגדלים ובצריחים, פנסי רחוב ושלטים עתיקים.

בערב כדי להנות באופן מיוחד מאוירה ב"טעם של פעם" הזמינו את עצמכם לארוחה במסעדת "אולד האנזה". התפאורה, לבוש המלצרים ואפילו התפריט, משקפים את התקופה.

בניין העיריה והכיכר הצמודה אליו מהווים נקודת מפגש חברתית, עם בתי-קפה ודוכני-מכירה. לבניין העיריה צמוד בית-מרקחת הפועל מאות שנים, התרופות, אל דאגה, חדישות וחדשות.....
בסמוך שוכן המנזר הדומיניקני שהוא המבנה העתיק ביותר שנשמר בטאלין. כדאי לבקר במוזיאון ההיסטוריה הממוקם ב"אולם הגילדות". המוזאון הימי שוכן במגדל הבולט "מרגריטה השמנה" שבחומת העיר בחלק הצפוני הפונה לכיוון הנמל.

על גבעת טומפאה נמצאת קתדרלת אלכסנדר נבסקי הרוסית עם חמישה-עשר פעמונים בוהקים ושלוש כיפות אופייניות בצורת בצלים. למען האיזון הדתי, בסמוך, נמצאת גם כנסית טום (טומקירק) הלותרנית. במבצר טומפאה מהמאה ה-13 יושב הפרלמנט האסטוני. הדרך הרגלית למרומי הגבעה עוברת ברחוב ציורי.

תצפית מרהיבה על העיר אפשרית מהמגדל הגבוה והמזדקר עם הקודקוד המחודד של כנסית אולביסטה. כנסיה זו היא סימלה של טאלין ואגדות אסטוניות רבות נקשרו בה. התצפית ממעלה המדרגות מצדיקה את הטיפוס.
תצפית נוספת היא ממגדל הטלויזיה שכיום הוא המבנה הגבוה ביותר בטאלין.

טאלין משופעת בגנים ובפארקים. בתום הסיורים בעיר מומלץ לבקר בפארק היפה מכולם, מקום מעולה למרגוע, פארק קדריורג המרהיב, ובו ארמון בארוקי המשמש משכנו של מוזיאון אמנות מרשים
.

רוצים להזמין טיסות לטאלין ולמדינות הבלטיות האחרות?  אנא צרו
קשר

 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות ל-Scandinavian Travel © NTT - מערכות ניהול תוכן
    

 תוכן על ידי Texta